Sistem – Öğrencilerle ilgili Kurallar

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” dimension_margin=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_accordion type=”” boxed_mode=”” border_size=”1″ border_color=”” background_color=”” hover_color=”” divider_line=”” icon_size=”” icon_color=”” icon_boxed_mode=”” icon_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_toggle title=”Öğrenci Sözleşmesi TR” open=”no”]

Nil Dil Merkezi Öğrenci Sözleşmesi

1- Nil Dil merkezinde aşağıdaki ders düzeninde detayları aktarılan sistem dahilinde ders alacağımı, Nil Merkezinde uygulanan sistemden azami verim elde edebilmek için ev ödevlerinin yapılması ve projelerin uygulanmasında gayret göstereceğimi, dil öğrenimi sürecinde kendimi geliştirecek okuma, izleme ve dinlemeler yapacağımı, öğretmenlerimden ve dil merkezinden azami derecede istifade etmeye çalışacağımı,

2- Nil Merkezinde okuduğum süre zarfında Mısır ülkesinin menfaatlerine, sosyal ve kültürel yapısına, toplumun genel ahlaki kurallarına ters düşecek davranışlarda bulunmayacağımı, Nil dil merkezinin dışında yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda merkezi sorumlu tutmayacağımı, kültürel ve turistik gezilerde grup insicamını ve düzenini bozacak her türlü davranıştan uzak duracağımı, Nil dil merkezine herhangi kesici, yanıcı, patlayıcı madde sokmayacağımı, kavgaya sebep olabilecek davranışlardan uzak duracağımı ve çevreme karşı hoşgörülü davranacağımı, Nil değil merkezine alkol sigara ve benzeri hiçbir zararlı madde getirmeyeceğimi ve merkezde bulunduğum süre içinde bu gibi maddeleri kullanmayacağımı

Taahhüt ediyorum.

Adı-Soyadı

İmza

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Öğrenci Kurallar TR” open=”no”]

KURALLAR:

 

Kayıt: Merkezimizde eğitim almak isteyen her öğrenci kayıt sistemimize dahil edilir. Bunun için istenen bilgilerin doldurulması ve ilk kayıt sözleşmesinin imzalanması gerekmektedir. Kayıt esnasında yabancı öğrencilerden pasaportun ana sayfa ve son oturum sayfalarının fotokopileri ile 2 adet fotoğraf istenir. Mısırlı öğrencilerin fotoğraflarla birlikte kimlik göstermeleri yeterlidir.

Kur Sistemi:Nil Merkezinde 1 kur 40 Saatten oluşur. 1 Ders saati 50 dakikadır. Bir öğrencinin diploma alabilmesi için 15 kur alması gerekmektedir.

Sertifika ve diploma:Her kur bitiminde, talep eden öğrenciye kur sertifikası verilebilir. Ancak, bir öğrencinin Mısır Milli Eğitim Bakanlığından onaylı, B2 seviyesinde dil yeterliliğini gösteren diplomayı alabilmesi için 15 kurun tamamını bitirmiş olması, bitirdiği zaman geçerli pasaport ve oturma izinlerinin bulunması gerekir. Mısır Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu şartlar gereğince 21 yaşın altındaki üniversite öğrencisi olmayan merkez öğrencilerine de bu diploma verilememektedir.

Ücretlendirme:Merkezimize ilk kez kaydolan bir öğrenciden bir defaya mahsus olmak üzere kayıt kabul bedeli alınır. Öğrencilerden, okumak istedikleri kurun ücreti kayıt esnasında tahsil edilir. İlk 2 saatten sonra kur bırakmak isteyen öğrenciden %20; 4 saat sonra kur bırakmak isteyen öğrencilerden %50 kesinti yapılarak ücret iadesi yapılır. Bu saatten sonra kuru bırakmak isteyen öğrencilere herhangi bir geri ödeme yapılmaz. Ders materyalleri kur ücretine dahil değildir.

Devam-Devamsızlık:Öğrencilerden, derslere zamanında girmeleri ve devamsızlık yapmamaları istenir. Bir kur boyunca 10 saat ve üzeri devamsızlık yapan öğrenci sınavlara giriş hakkını kaybeder ve başarış sayılır. Bu durumda öğrenciden kuru tekrarlaması istenir.

Kur Geçme:Nil Merkezinde okuyan bir öğrencinin bir üst kura geçebilmesi için, okuma, dinleme, yazma, konuşma, gramer gibi temel becerilerden %60 ve üzeri başarı elde etmesi gerekmektedir. Aksi taktirde öğrenci başarısız kabul edilir ve kuru tekrar eder. Herhangi bir sebepten sınava girememiş yahut %40 ve üzeri bir ortalama ile başarısız olmuş bir öğrenci, kur bitiminden sonraki 2 gün içinde, isterse telafisınavına girip notunu yükseltebilir.

[/fusion_toggle][/fusion_accordion][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]