Online Arapça ve Kur’an Öğretimi

Arapça ve Kur’an Öğrenmek Artık Çok Kolay

Kuran’ı Kerim’i ve Kur’anın dili olan Arapçayı hızlı ve kolay bir şekilde, doğru metotlarla öğrenmek ve çocuklarına öğretmek, her Müslümanın arzu ettiği ve ulaşmak istediği bir hedeftir.

Bu eğitime gönül veren, Kur’an gibi yüce bir kitabı ve dilini öğretme gayreti ile öne çıkan merkezlerden biri de Mısır’da 1998 yılından beri faaliyette olan Nil Merkezleridir.

Arapça konuşmak, yazmak, okuyup anlamak, tercüme yapmak yahut Kur’anı tecvidiyle okumak, hafızlık yapmak, kıraatleri ve makamları öğrenmek istiyorsanız Nil Merkezi sizin için en uygun seçeneklerden biridir.

Size uygun kursu seçmek için tıklayınız.

Kurulduğu günden beri, yediden yetmişe yüz bini aşkın öğrenciye eğitim veren Nil Merkezleri, çoğunluğu El-Ezher Üniversitesinden mezun, alanında uzman, dinamik, sıcakkanlı bay-bayan eğitim kadrosuyla, Arapça, Kuran ve Tecvit öğretiminde çağın gerektirdiği en modern usullerle hizmet sunuyor.

Dil tercihinize göre öğretmen seçebiliyor, Arapça, Türkçe veya İngilizce ders anlatım ortamlarından yararlanabiliyorsunuz.

Nil Merkezleri, Mısır’a gitme imkânı olanlar için ev tutma, otel ayarlama vb. tüm hizmetler gibi, turistik ve kültürel gezilerin tertiplenmesinde de yardımcı oluyor.

Teknolojinin ilerlemesi, şartların oluşturduğu gereksinimler neticesinde yeni yöntemler ve yeni uygulamalargeliştirilmekte, eğitim, giderek daha ulaşılabilir ve kolay hale gelmektedir.

Nil Merkezleri bu alanda önemli bir boşluğu dolduruyor, seyahat imkânı olmayan öğrenciler için açmış olduğu Nile Academy LMS (Nil Akademi Eğitim Yönetim Sistemi) sayesinde Online Dersler vererek öğrenimi kolaylaştırıyor.

Arapça ve Kuran eğitimini tamamlamak için dünyanın en popüler öğrenme yönetim sistemlerinden biriyle ders almak bir ayrıcalıktır. Nil Merkezleri, Online LMS üzerinden hem canlı dersler vererek hem de öğrencinin kendi kendine çalışabileceği interaktif bir imkân sunarak bu ayrıcalığı öğrenciye yaşatıyor.

Bu uzaktan öğretim sistemi ile;

Kayıt olduktan sizin için açılan sanal sınıflara erişim imkânı buluyor, kaynak, etkinlik, ödev, yoklama, canlı ders ortamları, sınavlar, görsel-işitsel ve yazılı öğretim araçlarından derslerinizi alabiliyorsunuz.

Öğrencinin ders notlarına ulaşması, ek videolar ve etkinliklerle öğrendiğini pekiştirme, sonuçlarına anında ulaşabileceği sınavlar yapma, yedek doküman paylaşımı, sınıftaki diğer arkadaşlarıyla sohbet yapabilme, grup çalışmaları ile ortak proje ödevleri yapma, eğlenceli bir kısım etkinliklerle öğrenirken eğlenme gibi onlarca özelliği barındıran Nile Academy LMS, kurları bitiren öğrenciye otomatik karne ve sertifika da düzenliyor. Öğrenci, istediği zaman sisteme kendi kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak karne ve sertifikasını indirebiliyor.

Mısır Milli Eğitim Bakanlığı izniyle faaliyet gösteren en büyük ve başarılı kurslardan biri olan Nil Merkezleri, tüm kurları bitiren öğrencilerine uluslararası geçerliliği olan dil tamamlama diploması ve Kıraat İcazesi de verebilmektedir.

Bütün bu fırsatlardan yararlanmak ve kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız, kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır.